RLR05C3001FSB14
Mfr.Part #
RLR05C3001FSB14
Description
RES 3K OHM 1% 1/8W AXIAL
Resistance :
3kOhms
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Length :
4.75mm
Published :
Lead Free :
Contains Lead
Failure Rate :
S (0.001%)
Factory Lead Time :
17 Weeks
Packaging :
Bulk
Power Rating :
125mW
Package / Case :
Width :
1.68mm
Datasheets
RLR05C3001FSB14
Vishay / Dale RLR05C3001FSB14
3kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,