RLR05C3000GSR93
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLR05C3000GSR93
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 300 OHM 2% 1/8W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Failure Rate :
S (0.001%)
Factory Lead Time :
17 Weeks
Max Operating Temperature :
150°C
Diameter :
1.68mm
Composition :
Metal Film
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±2%
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-65°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Published :
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
300Ohms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
4.75mm
Mount :
Through Hole
Package / Case :
Axial
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Radiation Hardening :
No
Datasheets
RLR05C3000GSR93
Vishay / Dale RLR05C3000GSR93
Through Hole 300Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,