RLR05C3000GRRE6
Mfr.Part #
RLR05C3000GRRE6
Description
RES 300 OHM 2% 1/8W AXIAL
Tolerance :
±2%
Failure Rate :
R (0.01%)
Supplier Device Package :
Axial
Lead Free :
Contains Lead
Resistance :
300Ohms
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power Rating :
125mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Published :
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR05C3000GRRE6
Vishay / Dale RLR05C3000GRRE6
300Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,