RLR05C3000GMRE619
Mfr.Part #
RLR05C3000GMRE619
Description
RES 300 OHM 2% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Diameter :
1.68mm
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
150°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Power Rating :
125mW
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Tolerance :
±2%
Lead Free :
Contains Lead
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Mount :
Through Hole
Length :
4.75mm
Resistance :
300Ohms
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Width :
1.68mm
Failure Rate :
M (1%)
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
RLR05C3000GMRE619
Vishay / Dale RLR05C3000GMRE619
Through Hole 300Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,