RLR05C2943FPB14
Mfr.Part #
RLR05C2943FPB14
Description
RES 294K OHM 1% 1/8W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
294kOhms
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
P (0.1%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR05C2943FPB14
Vishay / Dale RLR05C2943FPB14
294kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,