RLR05C2942FSRE6
Mfr.Part #
RLR05C2942FSRE6
Description
RES 29.4K OHM 1% 1/8W AXIAL
Factory Lead Time :
17 Weeks
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
29.4kOhms
Datasheets
RLR05C2942FSRE6
Vishay / Dale RLR05C2942FSRE6
29.4kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,