RLR05C2942FPRE8
Mfr.Part #
RLR05C2942FPRE8
Description
RES 29.4K OHM 1% 1/8W AXIAL
Min Operating Temperature :
-65°C
Length :
4.75mm
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
P (0.1%)
Diameter :
1.68mm
Resistance :
29.4kOhms
Max Operating Temperature :
150°C
Number of Terminations :
2
Published :
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
RLR05C2942FPRE8
Vishay / Dale RLR05C2942FPRE8
Through Hole 29.4kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,