RLR05C2942FPRE5
Mfr.Part #
RLR05C2942FPRE5
Description
RES 29.4K OHM 1% 1/8W AXIAL
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Failure Rate :
P (0.1%)
Factory Lead Time :
17 Weeks
Length :
4.75mm
Resistance :
29.4kOhms
Package / Case :
Axial
Published :
Tolerance :
±1%
Diameter :
1.68mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Datasheets
RLR05C2942FPRE5
Vishay / Dale RLR05C2942FPRE5
Through Hole 29.4kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,