RLR05C2941FSRE7
Mfr.Part #
RLR05C2941FSRE7
Description
RES 2.94K OHM 1% 1/8W AXIAL
Factory Lead Time :
17 Weeks
Failure Rate :
S (0.001%)
Diameter :
1.68mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Length :
4.75mm
Max Operating Temperature :
150°C
Resistance :
2.94kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
RLR05C2941FSRE7
Vishay / Dale RLR05C2941FSRE7
Through Hole 2.94kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,