RLR05C28R7FSRE7
Mfr.Part #
RLR05C28R7FSRE7
Description
RES 28.7 OHM 1% 1/8W AXIAL
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Diameter :
1.68mm
Resistance :
28.7Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Failure Rate :
S (0.001%)
Factory Lead Time :
17 Weeks
Tolerance :
±1%
Length :
4.75mm
Datasheets
RLR05C28R7FSRE7
Vishay / Dale RLR05C28R7FSRE7
Through Hole 28.7Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,