RLR05C2873FSB14
Mfr.Part #
RLR05C2873FSB14
Description
RES 287K OHM 1% 1/8W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Packaging :
Bulk
Resistance :
287kOhms
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Power Dissipation :
125mW
Diameter :
1.68mm
Power Rating :
125mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Width :
1.68mm
Termination :
Length :
4.75mm
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
9 Weeks
Max Operating Temperature :
150°C
Published :
Lead Free :
Contains Lead
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
RLR05C2873FSB14
Vishay / Dale RLR05C2873FSB14
Through Hole 287kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,