RLR05C2873FRRE7
Mfr.Part #
RLR05C2873FRRE7
Description
RES 287K OHM 1% 1/8W AXIAL
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Diameter :
1.68mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Max Operating Temperature :
150°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Number of Terminations :
2
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Mount :
Through Hole
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Min Operating Temperature :
-65°C
Radiation Hardening :
No
Length :
4.75mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
287kOhms
Package / Case :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RLR05C2873FRRE7
Vishay / Dale RLR05C2873FRRE7
Through Hole 287kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,