RLR05C2871FSRE619
Mfr.Part #
RLR05C2871FSRE619
Description
RES 2.87K OHM 1% 1/8W AXIAL
Factory Lead Time :
14 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Published :
Power Rating :
125mW
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Tolerance :
±1%
Resistance :
2.87kOhms
Length :
4.75mm
Diameter :
1.68mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Composition :
Metal Film
Width :
1.68mm
Lead Free :
Contains Lead
Datasheets
RLR05C2871FSRE619
Vishay / Dale RLR05C2871FSRE619
Through Hole 2.87kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,