RLR05C2870FSRE7
Mfr.Part #
RLR05C2870FSRE7
Description
RES 287 OHM 1% 1/8W AXIAL
Min Operating Temperature :
-65°C
Composition :
Metal Film
Radiation Hardening :
No
Diameter :
1.68mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Failure Rate :
S (0.001%)
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
4.75mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Resistance :
287Ohms
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Datasheets
RLR05C2870FSRE7
Vishay / Dale RLR05C2870FSRE7
Through Hole 287Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,