RLR05C2802FSRE819
Mfr.Part #
RLR05C2802FSRE819
Description
RES 28K OHM 1% 1/8W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-65°C
Diameter :
1.68mm
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Length :
4.75mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
28kOhms
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Factory Lead Time :
14 Weeks
Datasheets
RLR05C2802FSRE819
Vishay / Dale RLR05C2802FSRE819
Through Hole 28kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,