RLR05C2802FSRE719
Mfr.Part #
RLR05C2802FSRE719
Description
RES 28K OHM 1% 1/8W AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Diameter :
1.68mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
4.75mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Resistance :
28kOhms
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Max Operating Temperature :
150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-65°C
Datasheets
RLR05C2802FSRE719
Vishay / Dale RLR05C2802FSRE719
Through Hole 28kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,