RLR05C2800FSRE5
Mfr.Part #
RLR05C2800FSRE5
Description
RES 280 OHM 1% 1/8W AXIAL
Resistance :
280Ohms
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
17 Weeks
Max Operating Temperature :
150°C
Diameter :
1.68mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Non-RoHS Compliant
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Length :
4.75mm
Datasheets
RLR05C2800FSRE5
Vishay / Dale RLR05C2800FSRE5
Through Hole 280Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,