RLR05C27R4FPRE5
Mfr.Part #
RLR05C27R4FPRE5
Description
RES 27.4 OHM 1% 1/8W AXIAL
Failure Rate :
P (0.1%)
Max Operating Temperature :
150°C
Resistance :
27.4Ohms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Diameter :
1.68mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Radiation Hardening :
No
Length :
4.75mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Datasheets
RLR05C27R4FPRE5
Vishay / Dale RLR05C27R4FPRE5
Through Hole 27.4Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,