RLR05C2743FSRSL19
Mfr.Part #
RLR05C2743FSRSL19
Description
RES 274K OHM 1% 1/8W AXIAL
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Published :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Power Rating :
125mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Lead Free :
Contains Lead
Resistance :
274kOhms
Factory Lead Time :
10 Weeks
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Datasheets
RLR05C2743FSRSL19
Vishay / Dale RLR05C2743FSRSL19
274kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,