RLR05C2742FRRE7
Mfr.Part #
RLR05C2742FRRE7
Description
RES 27.4K OHM 1% 1/8W AXIAL
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
4.75mm
Radiation Hardening :
No
Resistance :
27.4kOhms
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Diameter :
1.68mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Published :
Factory Lead Time :
17 Weeks
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
RLR05C2742FRRE7
Vishay / Dale RLR05C2742FRRE7
Through Hole 27.4kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,