RLR05C2703GRRE7
Mfr.Part #
RLR05C2703GRRE7
Description
RES 270K OHM 2% 1/8W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
MIL-PRF-39017
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Published :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
4.75mm
Max Operating Temperature :
150°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Diameter :
1.68mm
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Resistance :
270kOhms
Datasheets
RLR05C2703GRRE7
Vishay / Dale RLR05C2703GRRE7
Through Hole 270kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,