RLR05C2703GPRE6
Mfr.Part #
RLR05C2703GPRE6
Description
RES 270K OHM 2% 1/8W AXIAL
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Failure Rate :
P (0.1%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
4.75mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Published :
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Termination :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Power Rating :
125mW
Resistance :
270kOhms
Lead Free :
Contains Lead
Tolerance :
±2%
Package / Case :
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
RLR05C2703GPRE6
Vishay / Dale RLR05C2703GPRE6
270kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,