RLR05C2702GRRE6
Mfr.Part #
RLR05C2702GRRE6
Description
RES 27K OHM 2% 1/8W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Failure Rate :
R (0.01%)
Power Rating :
125mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Lead Free :
Contains Lead
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Tolerance :
±2%
Resistance :
27kOhms
Datasheets
RLR05C2702GRRE6
Vishay / Dale RLR05C2702GRRE6
27kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,