RLR05C2701GSK36
Mfr.Part #
RLR05C2701GSK36
Description
RES 2.7K OHM 2% 1/8W AXIAL
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
2.7kOhms
Length :
4.75mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Failure Rate :
S (0.001%)
Factory Lead Time :
17 Weeks
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±2%
Diameter :
1.68mm
Datasheets
RLR05C2701GSK36
Vishay / Dale RLR05C2701GSK36
Through Hole 2.7kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,