RLR05C2673FSRE519
Mfr.Part #
RLR05C2673FSRE519
Description
RES 267K OHM 1% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
150°C
Published :
Factory Lead Time :
11 Weeks
Length :
4.75mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
267kOhms
Diameter :
1.68mm
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Failure Rate :
S (0.001%)
Datasheets
RLR05C2673FSRE519
Vishay / Dale RLR05C2673FSRE519
Through Hole 267kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,