RLR05C2551FSRE5
Mfr.Part #
RLR05C2551FSRE5
Description
RES 2.55K OHM 1% 1/8W AXIAL
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
150°C
Non-RoHS Compliant
Termination :
Resistance :
2.55kOhms
Diameter :
1.68mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
4.75mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Datasheets
RLR05C2551FSRE5
Vishay / Dale RLR05C2551FSRE5
Through Hole 2.55kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,