RLR05C24R0GPB14
Mfr.Part #
RLR05C24R0GPB14
Description
RES 24 OHM 2% 1/8W AXIAL
2
Power Rating :
125mW
Resistance :
24Ohms
Failure Rate :
P (0.1%)
Diameter :
1.68mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±2%
Packaging :
Bulk
Published :
Length :
4.75mm
Radiation Hardening :
No
Lead Free :
Contains Lead
Width :
1.68mm
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR05C24R0GPB14
Vishay / Dale RLR05C24R0GPB14
Through Hole 24Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,