RLR05C2492FMRSL
Mfr.Part #
RLR05C2492FMRSL
Description
RES 24.9K OHM 1% 1/8W AXIAL
Length :
3.81mm
Resistance :
24.9kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Failure Rate :
M (1%)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Max Power Dissipation :
125mW
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Power Rating :
125mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Width :
1.68mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lead Free :
Contains Lead
Datasheets
RLR05C2492FMRSL
Vishay / Dale RLR05C2492FMRSL
24.9kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,