RLR05C2491FSRE5
Mfr.Part #
RLR05C2491FSRE5
Description
RES 2.49K OHM 1% 1/8W AXIAL
Min Operating Temperature :
-65°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
2.49kOhms
Diameter :
1.68mm
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Length :
4.75mm
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Published :
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
RLR05C2491FSRE5
Vishay / Dale RLR05C2491FSRE5
Through Hole 2.49kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,