RLR05C2432FSRE819
Mfr.Part #
RLR05C2432FSRE819
Description
RES 24.3K OHM 1% 1/8W AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Min Operating Temperature :
-65°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Published :
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±1%
Diameter :
1.68mm
Resistance :
24.3kOhms
Length :
4.75mm
Datasheets
RLR05C2432FSRE819
Vishay / Dale RLR05C2432FSRE819
Through Hole 24.3kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,