RLR05C2432FRRE8
Mfr.Part #
RLR05C2432FRRE8
Description
RES 24.3K OHM 1% 1/8W AXIAL
Length :
4.75mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Published :
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Radiation Hardening :
No
Failure Rate :
R (0.01%)
Min Operating Temperature :
-65°C
Diameter :
1.68mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
24.3kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR05C2432FRRE8
Vishay / Dale RLR05C2432FRRE8
Through Hole 24.3kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,