RLR05C2432FMRE6
Mfr.Part #
RLR05C2432FMRE6
Description
RES 24.3K OHM 1% 1/8W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Metal Film
Lead Free :
Contains Lead
Resistance :
24.3kOhms
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
M (1%)
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Power Rating :
125mW
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Datasheets
RLR05C2432FMRE6
Vishay / Dale RLR05C2432FMRE6
24.3kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,