RLR05C2401GSRE619
Mfr.Part #
RLR05C2401GSRE619
Description
RES 2.4K OHM 2% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Power Rating :
125mW
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Military, Moisture Resistant, Weldable
Published :
2
Lead Free :
Contains Lead
Min Operating Temperature :
-65°C
Tolerance :
±2%
Width :
1.68mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
2.4kOhms
Diameter :
1.68mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Length :
4.75mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR05C2401GSRE619
Vishay / Dale RLR05C2401GSRE619
Through Hole 2.4kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,