RLR05C2401GSR93
Mfr.Part #
RLR05C2401GSR93
Description
RES 2.4K OHM 2% 1/8W AXIAL
Max Operating Temperature :
150°C
Diameter :
1.68mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
2.4kOhms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±2%
Factory Lead Time :
17 Weeks
Length :
4.75mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR05C2401GSR93
Vishay / Dale RLR05C2401GSR93
Through Hole 2.4kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,