RLR05C23R2FSRE5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLR05C23R2FSRE5
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 23.2 OHM 1% 1/8W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-65°C
Supplier Device Package :
Axial
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
17 Weeks
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
23.2Ohms
Failure Rate :
S (0.001%)
Composition :
Metal Film
Published :
Military Standard :
MIL-PRF-39017
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Mount :
Through Hole
Diameter :
1.68mm
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
4.75mm
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±1%
Number of Terminations :
2
Package / Case :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR05C23R2FSRE5
Vishay / Dale RLR05C23R2FSRE5
Through Hole 23.2Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,