RLR05C2372FSRE5
Mfr.Part #
RLR05C2372FSRE5
Description
RES 23.7K OHM 1% 1/8W AXIAL
Min Operating Temperature :
-65°C
Diameter :
1.68mm
Length :
4.75mm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
23.7kOhms
MIL-PRF-39017
Factory Lead Time :
17 Weeks
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Operating Temperature :
150°C
Mount :
Through Hole
Published :
Datasheets
RLR05C2372FSRE5
Vishay / Dale RLR05C2372FSRE5
Through Hole 23.7kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,