RLR05C2372FSB14
Mfr.Part #
RLR05C2372FSB14
Description
RES 23.7K OHM 1% 1/8W AXIAL
Stock
39
In Stock :
39
Factory Lead Time :
17 Weeks
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
4.75mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Width :
1.68mm
Mount :
Through Hole
Power Rating :
125mW
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Termination :
Axial
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
23.7kOhms
Radiation Hardening :
No
Max Power Dissipation :
125mW
Max Operating Temperature :
150°C
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-65°C
Non-RoHS Compliant
Diameter :
1.68mm
Datasheets
RLR05C2372FSB14
Vishay / Dale RLR05C2372FSB14
Through Hole 23.7kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,