RLR05C2372FMR36
Mfr.Part #
RLR05C2372FMR36
Description
RES 23.7K OHM 1% 1/8W AXIAL
Lead, Tin
Width :
1.68mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
23.7kOhms
Power Rating :
125mW
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
17 Weeks
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Min Operating Temperature :
-65°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Operating Temperature :
150°C
Diameter :
1.68mm
Failure Rate :
M (1%)
Military, Moisture Resistant, Weldable
Lead Free :
Contains Lead
Length :
4.75mm
Datasheets
RLR05C2372FMR36
Vishay / Dale RLR05C2372FMR36
Through Hole 23.7kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,