RLR05C2371FRR36
Mfr.Part #
RLR05C2371FRR36
Description
RES 2.37K OHM 1% 1/8W AXIAL
Not Applicable
Published :
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Width :
1.68mm
Tolerance :
±1%
Power Rating :
125mW
Lead Free :
Contains Lead
Length :
4.75mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Resistance :
2.37kOhms
Max Operating Temperature :
150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Factory Lead Time :
17 Weeks
Diameter :
1.68mm
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR05C2371FRR36
Vishay / Dale RLR05C2371FRR36
Through Hole 2.37kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,