RLR05C2370FRRE6
Mfr.Part #
RLR05C2370FRRE6
Description
RES 237 OHM 1% 1/8W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Power Rating :
125mW
Width :
1.68mm
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Non-RoHS Compliant
Published :
Factory Lead Time :
17 Weeks
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Tolerance :
±1%
Diameter :
1.68mm
Resistance :
237Ohms
Length :
4.75mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Lead Free :
Contains Lead
Through Hole
Radiation Hardening :
No
Datasheets
RLR05C2370FRRE6
Vishay / Dale RLR05C2370FRRE6
Through Hole 237Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,