RLR05C2263FRRE6
Mfr.Part #
RLR05C2263FRRE6
Description
RES 226K OHM 1% 1/8W AXIAL
Diameter :
1.68mm
Resistance :
226kOhms
Max Operating Temperature :
150°C
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power Rating :
125mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Failure Rate :
R (0.01%)
Min Operating Temperature :
-65°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Width :
1.68mm
Composition :
Metal Film
Lead Free :
Contains Lead
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Length :
4.75mm
Datasheets
RLR05C2263FRRE6
Vishay / Dale RLR05C2263FRRE6
Through Hole 226kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,