RLR05C2261FMB14
Mfr.Part #
RLR05C2261FMB14
Description
RES 2.26K OHM 1% 1/8W AXIAL
Resistance :
2.26kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Supplier Device Package :
Published :
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Not Applicable
Factory Lead Time :
17 Weeks
2
Power Rating :
125mW
Lead Free :
Contains Lead
Failure Rate :
M (1%)
Datasheets
RLR05C2261FMB14
Vishay / Dale RLR05C2261FMB14
2.26kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,