RLR05C2212FSR36
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLR05C2212FSR36
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 22.1K OHM 1% 1/8W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Tolerance :
±1%
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Power Rating :
125mW
Supplier Device Package :
Axial
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Width :
1.68mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Radiation Hardening :
No
Length :
4.75mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Resistance :
22.1kOhms
Max Operating Temperature :
150°C
Mount :
Through Hole
Published :
Composition :
Metal Film
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Failure Rate :
S (0.001%)
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Lead Free :
Contains Lead
Package / Case :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Diameter :
1.68mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Number of Terminations :
2
Datasheets
RLR05C2212FSR36
Vishay / Dale RLR05C2212FSR36
Through Hole 22.1kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,