RLR05C2211FMRE5
Mfr.Part #
RLR05C2211FMRE5
Description
RES 2.21K OHM 1% 1/8W AXIAL
Length :
4.75mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Factory Lead Time :
17 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Diameter :
1.68mm
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Failure Rate :
M (1%)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-65°C
Resistance :
2.21kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
RLR05C2211FMRE5
Vishay / Dale RLR05C2211FMRE5
Through Hole 2.21kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,