RLR05C2202GSRE719
Mfr.Part #
RLR05C2202GSRE719
Description
RES 22K OHM 2% 1/8W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Diameter :
1.68mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
22kOhms
Length :
4.75mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Radiation Hardening :
No
Published :
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Tolerance :
±2%
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Datasheets
RLR05C2202GSRE719
Vishay / Dale RLR05C2202GSRE719
Through Hole 22kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,