RLR05C2200FRB14
Mfr.Part #
RLR05C2200FRB14
Description
RES 220 OHM 1% 1/8W AXIAL
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Packaging :
Bulk
Power Rating :
125mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Max Operating Temperature :
150°C
Width :
1.68mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
220Ohms
Published :
Factory Lead Time :
17 Weeks
Length :
4.75mm
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Termination :
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-65°C
Datasheets
RLR05C2200FRB14
Vishay / Dale RLR05C2200FRB14
220Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,