RLR05C21R5FSRE5
Mfr.Part #
RLR05C21R5FSRE5
Description
RES 21.5 OHM 1% 1/8W AXIAL
Resistance :
21.5Ohms
Failure Rate :
S (0.001%)
Diameter :
1.68mm
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
17 Weeks
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-65°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
4.75mm
Datasheets
RLR05C21R5FSRE5
Vishay / Dale RLR05C21R5FSRE5
Through Hole 21.5Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,