RLR05C2153FRRE5
Mfr.Part #
RLR05C2153FRRE5
Description
RES 215K OHM 1% 1/8W AXIAL
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Resistance :
215kOhms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Factory Lead Time :
11 Weeks
Datasheets
RLR05C2153FRRE5
Vishay / Dale RLR05C2153FRRE5
215kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,