RLR05C2151FSRE6
Mfr.Part #
RLR05C2151FSRE6
Description
RES 2.15K OHM 1% 1/8W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Not Applicable
Power Rating :
125mW
Min Operating Temperature :
-65°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Factory Lead Time :
17 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Diameter :
1.68mm
Length :
4.75mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Contains Lead
Resistance :
2.15kOhms
Width :
1.68mm
Max Operating Temperature :
150°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Datasheets
RLR05C2151FSRE6
Vishay / Dale RLR05C2151FSRE6
Through Hole 2.15kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,