RLR05C2151FSR36
Mfr.Part #
RLR05C2151FSR36
Description
RES 2.15K OHM 1% 1/8W AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-65°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Diameter :
1.68mm
Supplier Device Package :
Axial
Power Rating :
125mW
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
1.68mm
Lead Free :
Contains Lead
Resistance :
2.15kOhms
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Length :
4.75mm
Datasheets
RLR05C2151FSR36
Vishay / Dale RLR05C2151FSR36
Through Hole 2.15kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,